Izvor: S media, 10.Feb.2011, 20:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odbio pola miliona evra jemstva
Viši sud u Beogradu ponovo je danas odbio predlog bivšeg predsednika Fudbalskog saveza Srbije i direktora OFK Beograd Zvezdana Terzića za puštanje na slobodu uz jemstvo od oko 535.000 evra.
Sud je i krajem januara odbio predlog Terzića za odbranu sa slobode uz polaganje jemstva u iznosu od 200.000 evra, iako se tužilaštvo saglasilo sa njegovim predlogom 17. januara, na početku sudjenja >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << njemu i trojici njegovih saradnika.
Odluku o odbnijanju jemstva od 534.996 evra, sud je doneo zbog činjenice da je Terzić gotovo dve i po godine bio nedostupan srpkoj policiji i sudu, iako je i "kako je sam naveo, znao da se protiv njega vodi krivični postupak i da je za njim raspisana potraga i medjunarodna poternica", navodi se u saopštenju suda.
Terzić ostaje u pritvoru
Napominje se da visina predloženog jemstva i sve okolnosti koje se odnose na Terzićevo višegodišnje skrivanje nisu dovoljna garancija da će se on uredno odazivati pozivima suda.
Te okolnosti ukazuju da bi Terzić ukoliko bi se našao na slobodi mogao pobeći, pa je dalje zadržavanje u pritvoru nužna mera, dodaje sud.
Neće pare, hoće Caneta sa lisicama!
Terzić ima pravo žalbe na ovu odluku.
On se posle višegodišnjeg skrivanja predao pravosudnim organima Srbije 11. novembra prošle godine od kad se nalazi u pritvoru, odnosno u specijalnoj bolnici Okružnog zatvora u Beogradu zbog lošeg zdravstvenog stanja.
Sudjenje Terziću koji je bio i direktor OFK Beograd i još trojici optuženih zbog protivpravnog prisvajanja novca od transfera fudbalera u inostrane klubove počelo je 17. januara.
(Tanjug)
Sud ponovo odbio Terzića
Izvor: Sportski Žurnal, 11.Feb.2011, 13:59
. Viši sud u Beogradu ponovo je odbio predlog bivšeg predsednika Fudbalskog saveza Srbije i direktora OFK Beograd Zvezdana Terzića za puštanje na slobodu uz jemstvo od 534.996 evra. Sud je i krajem januara odbio njegov predlog za odbranu sa slobode uz polaganje jemstva u iznosu od 200.000 evra, iako...












