PEČAT NEDELJE Gde stanuje beli medved?

Izvor: 011vodič.com, 22.Sep.2019, 23:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PEČAT NEDELJE Gde stanuje beli medved?

Ponedeljak Gde smo stali, tu i počinjemo. Ko, bre, namešta? Reče gospodin Tončev i odgovori bivšem treneru. On se malo zaneo, pa počeo da priča o nameštaljkama kojih ovde, jel’te, nema. Rekli su mu onda da će to što je pričao dok je bio u zanesenom stanju, morati i da objasni pred nekim čikama.
Na meču Braga – Maritimo, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru 1-1.
Srpska fudbalska >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << posla…
Okrenismo se košarkaškim. Vratili nam se “orlovi”. Pokisli, kako bi drugačije, kao da je, daleko bilo, avion prokišnjavao.
Tražimo selektora. A, ima nas. Tu negde, sedam i nešto miliona.
Utorak Svi smo se pretvorili u oko i uvo tog utorka. Šta li će da kaže? Prvo se zapanjio kao Radovan Treći kada je video koliko novinara ima. Pa, voli naš narod uspeh. A tek neuspeh!
Onda je kazao da nije tamo daleko rekao svašta nešto dugogodišnjem saradniku i još dugogodišnjijem prijatelju. Rekao je predsednik Predrag da ćemo i da dobijemo pare pa da u Tokio odemo preko Arene.
Ali, moramo da budemo dobri.
Čitam i vest, kaže: Navijači uhapšeni zbog ucenjivanja kluba.
U Italiji.
Sreda Počela je u utorak, ali u sredu je počela i za Zvezdu. Reče trener u najavi da neće da se uplaše, tamo u Minhenu. Pa, i nisu. Jer, da su se uplašili, ne bi se micali sa gol linije. Ovako su dobacili negde do penala. Centarfor je bio na 16. Svojih.
Eto, tako izgleda srpska fudbalska stvarnost. Nekada je Crvena zvezda u Minhen išla da pobedi. Sada je otišla da primi što manje golova. Čuo sam da se ponegde i pucalo posle 3:0.
Vremena se menjaju…
Četvrtak Lepo je kada imamo dva kluba u Evropi. Svako malo, neka zanimacija. Bilo bi lepo, doduše da neko i pobedi.
Partizan je bio blizu. Da je sudija izbacio još jedno dvojicu njihovih, možda bi i uspeo. A da sledeći put lepo zamolimo sudiju?
Neka, bar su se deca sita izigrala.
Petak Kako reče legendarni Mija Aleksić u “Maratoncima”: Kad se sad nisam… Nije deda spalio Đenku, nego je UEFA zatvorila kapije.
Čitam, pa sve ne verujem. UEFA zatvorila kapije. Posle mi bi nešto lakše. Ne Marakane, nego onog čuda u severnom Londonu.
Znači, “delije” će da ostanu uskraćene za gledanje voljenog tima tu negde oko peterca, 90 minuta.
Pa, i nije neka kazna. Pre će da bude…
Subota Opet malo o košarci. Vidim, Zvezda preslišava neki tamo Olimpijakos u sred Pireja. Prvo su poslali poruku podrške kolegama fudbalerima, a onda im pokazali kako treba. Neko zna, a neko ne zna. Tako to biva.
Nego, puče šamar. Nije ga dobio u kući, daleko bilo u školi. Ali jeste na fudbalskom pravougaoniku.
Za sve postoji prvi put. I za šamar.
Nedelja Od srpskih trenerskih umova svašta može da se vidi. Eto, jedan je na svetkovini ovdašnjeg loptanja, kako volimo da zovemo tu utakmicu, zatvorio sve prilaze sopstvenom, ali i protivničkom golu.
Ako nam je šampion onakav, kakvi li su tek ostali?
Savo Milošević je kao igrač bio zaštićena vrsta, narod bi rekao beli medved. Ne bi odigrao onoliko utakmica za reprezentaciju, zar ne? Sada, izgleda, imamo i trenerskog belog medveda. Tu je, blizu.
Igrački beli medved, sada početnik, održao je predavanje trenerskom belom medvedu. Jer, kada neko, poput negledljivog šampiona, ponudi pobedu na tacni, kaže se: Hvala, baš lepo od vas.
Nešto će morati da se menja. Ili, neko?


The post PEČAT NEDELJE Gde stanuje beli medved? appeared first on Magazin o pop kulturi i zvezdama.

Nastavak na 011vodič.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 011vodič.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 011vodič.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.