LIGA ŠAMPIONA Uspešno veče za Balkance, Seltik “petardom” već u drugom kolu

Izvor: 011vodič.com, 24.Jul.2019, 23:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Foto: Fehim Demir / EPA; Prvak Škotske bio je najubedljiviji u prvim utakmicama drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Seltik je porazio estonski Kalju sa 5:0. Svi klubovi sa Balkana koji su u sredu uveče igrali svoje duele u borbi za elitno evropsko takmičenje, upisali su trijumf. Sem Crvene zvezde, Kluž je porazio Makabi Tel Aviv rezultatom 1:0, Ferencvaroš je sa igračem više porazio Valetu sa 1:0, dok je >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << u duelu Maribora i AIK-a bilo 2:1. Ipak, Seltik je u sredu ostavio najbolji utisak. Zeleno-beli su protiv Kaljua poveli u 36. minutu kada je pogodak postigao Kristofer Ajer. U toj situaciji ulogu asistenta imao je Rajan Kristi koji se nedugo nakon toga i sam upisao među strelce, sa bele tačke. Kroz par minuta, u nadoknadi prvog poluvremena, Grifits je povisio na 3:0. Kristi je u 65. minutu utakmice dodatno povisio rezultat, da bi Kalum Mekgregor postavio konačan ishod od 5:0 nešto kasnije. Francuz Bilel Omrani doneo je veoma bitnu pobedu Klužu protiv šampiona Izraela. Rumuni su poveli sredinom prvog poluvremena i uspeli da sačuvaju prednost do samog kraja utakmice uprkos konstantnim napadima Makabija. BATE – Rozenborg 2:1 (1:1) (Stasevič 5 pen, Skaviš 51 – Konradsen 25) Kluž – Makabi Tel Aviv 1:0 (1:0) (Omrani 22) Ferencvaroš – Valeat 3:1 (2:0) (Bonelo 19 ag, Lanzafame 36 pen, 59 – Juri 85) Maribor – AIK 2:1 (2:1) (Kronaveter 6, Ivković 38 – Goitom 28) Seltik – Kalju 5:0 (3:0) (Ajer 36, Kristi 44 pen, 65, Grifits 45+3, Mekgregor 77) Crvena zvezda – Helsinki 2:0 (1:0) (Boaći 27, Pavkov 90) Dandalk – Karabag 1:1 (0:1) (Hoban 78 – Emreli 4) (Petar Lazić) More
The post LIGA ŠAMPIONA Uspešno veče za Balkance, Seltik “petardom” već u drugom kolu appeared first on 011vodic.com.

Nastavak na 011vodič.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 011vodič.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 011vodič.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.