Ne može ni Stojke baš sve da odbrani, ali se Šumari raduju bodu (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 11.Sep.2016, 16:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vrlo dobar debi srpskog golmana u dresu Notingem Foresta koji je remizirao na gostovanju Aston Vili - 2:2

Vrlo dobar debi Vladimira Stojkovića za Notingem Forest, uprkos činjenici da njegov tim nije pobedio danas favorizovanu Aston Vilu. Zaslužio je nekadašnji golman Partizana sve pohvale za način na koji je branio na Vila Parku, gde je paradama omogućio Šumarima da na kraju osvoje vredan bod - >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 2:2 (0:0).

Ruku na srce, ništa nije mogao u periodu od samo dva minuta, kada su se razgoropadili napadači domaćina skupo plaćeni Ros Mekormak i Rudi Gested, koji su lepim golovima preokrenuli rezultat, ali na kraju ima Srbin posle svega dosta razloga za zadovoljstvo jer je Forest u finišu stigao do boda pogotkom Henrija Lensburija.

Udeo Stojkovića u osvajanju ovog boda bio je popriličan. Pre žute minute u igri gostiju i pada u igri defanzive Šumara, Srbin je skinuo dva izvesna gola napadačima domaćina, a Notingem Forest je kaznio promašaje Vile u 58. minutu preko Grka Veliosa.

Ofanziva domaćina i namera da izjednače bila je ogromna, ali se Stojković iskazao jer im je skunuo nekoliko zicera iz blizine. Ništa nije mogao kod golova Mekormaka i Gesteda, koji su stalno pokazali danas da imaju veliki kvalitet, ali se na kraju Srbin ipak radovao pogotku svog tima u 87. minutu i vrednom bodu. Ako se po jutru dan poznaje, Šumari su u Stojkoviću dobili dostojnog aduta za visok plasman, a ako menadžer Filip Montanije bude još malo doterao odbranu, imaće njihovi navijači dosta razloga za zadovoljstvo.