Partizan protutnjao Trentom

Izvor: Večernje novosti, 15.Jan.2020, 22:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crno-beli su Italiji, u meču 2. kola Top 16 faze Evrokupa slavili 83:58 Košarkaši Partizana pobedili su na gostujućem terenu Trento 83:58 (24:12, 23:16, 14:12, 22:18) u drugom kolu top 16 faze Evrokupa. Do nove pobede Partizan su predvodili Markus Pejdž i Rade Zagorac, koji su upisali po 11 poena, dok se u italijanskoj ekipi istakao Džejms Blekmon sa 12 poena.Izabranici Andree Trinkijerija su od starta meča >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << nanetnuli svoj ritam i kontrolisali rezultat. Vrlo brzo stigli su do dvocifrene prednosti, a uz dve vezane trojke Markusa Pejdža na prvi odmor otišli su pri vođstvu od 12 poena.U drugoj četvrtini Partizan je održavao visoku prednost uz dobar procenat šuta za tri poena, ali je početkom trećeg perioda ritam utakmice opao.Serijom poena Trento je uspeo da smanji zaostatak, ali ne za dugo, pošto je beogradski tim vrlo brzo vratio 20 poena prednosti.Poslednja četvrtina nastavljena je u istom ritmu, a priliku da debituje dobio je i novi član Partizana Džejmsa Mekadu. Uspeli su crno-beli bez opuštanja da privedu utakmicu kraju i zabeleže ubelđivu pobedu.Partizan je sada izbio na čelo tabele Grupe E, dok Trento zauzima poslednju poziciju.U sledećem kolu Partizan će ići na gostovanje Darušafaki, dok će Trento ugostiti Virtus iz Bolonje.PRVA ČETVRTINAPartizan će u Trentu biti oslabljen za Redžija Redinga, koji je ostao u hotelu zbog bolesti. Rovit je i Nemanja Gordić, ali se on našao u sastavu. Makadu će debitovati u crno-belom dresu na ovom meču. Partizan meč počinje u petorci Volden, Jaramaz, Zagorac, Tomas i Janković. Prve poene na meču postiže Zagorac u kontranapadu. Tomas vezuje pet poena i podiže prednost crno-belih na 7:2 u 3. minutu. Đentile postiže svoje prve poene na meču, a Zagorac na drugoj strani svoju prvu trojku. Đentile pogađa s poludistance i odbija početni nalet crno-belih - 10:6, 4. minut.Janković sa četiri i Jaramaz poenima iz prodora podižu prednost crno-belih na 16:8 na polovini prve deonice. Zagorac poenima s poludistance donosi prvi dvocifreni plus crno-belima - 18:8, 7. minut. Crno-beli su vezali tri promašena šuta van linije 6.75 (Veličković, Zagorac i Gordić), što domaći koriste da smanje zaostatak - 18:12, 8. minut. Markus Pejdž ubacuje dve uzastopne trojke u finišu prve deonice za vođstvo crno-belih 24:12 na kraju prvih 10 minuta.DRUGA ČETVRTINAPosle trojke Uroša Trifunovića Partizan u 12. minutu dolazi do, dosad najvećih plus 14 - 29:15. Blekmon i Mian održavaju Trentno u koliko toliko prihvatljivom zaostatku, ali Jaramz poentira na drugoj strani iz koraka i čuva plus 14 na kontu crno-belih. Paskolo poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacanje za 33:21 na polovini druge deonice. Crno-beli su u maloj napadačkoj krizi, dva minuta su bez poena, pa King poenima iz prodora smanjuje vođstvo Partizana na 33:23. Zagorac polovičnim učinkom s linije penala prekida mini seriju domaćih.Zagorac pogađa svoju drugu trojku i vraća crno-belima najvećih plus 14 - 37:23, 17. minut. Birčević pogađa svoju prvu trojku na meču, posle poena Kelija iz prodora, i donosi crno-belima novi najveći plus - 40:25. Srpski reprezentativac pogađa i dva bacanja, za novi najveći plus Partizana - 42:25. Partizan je u velikom naletu, Pejdž pogađa trojku, pa u polukontri sa poludistance za 47:26 u samoj završnici prvog poluvremena, koje je završeno vođstvo beogradskog tima 47:28, posle dva ubačena bacanja Krefta.TREĆA ČETVRTINAPoenima uz faul, i promašenim dodatnim bacanjem Tomasa otvorena je treća deonica - 49:28. Blekmon pogađa trojku za Trento, a Nikola Janković iz trećeg pokušaja ubacuje zicer, a potom i jedno od dva bacanja - 52:31, 23. minut. Jaramaz pogađa s poludistance za 54:31 na polovini treće deonice, a potom domaći stižu do četiri laka poena u kontranapadu - 54:35 u 26. minutu. Janković prekida mini seriju domaćih.Mian ubacuje svoju prvu trojku na meču, posle čega Gordić. Mian je u seriji, posle trojke pogađa i sa poludistance, a potom Veličković ubacuje veoma važnu trojku za crno-bele - 60:40, 28. minut. Volden je polovično uspešan s linije penala, a posle još jedne dobre defanzive i osvojene lopte, Pejdž baca loptu u aut. Partizan vodi 61:40 na ulasku u poslednji minut trećeg kvartala. U poslednju deonicu Partizan ulazi sa plus 21. ČETVRTA ČETVRTINAS dva ubačena bacanja Voldena i polovičnim učinkom Noksa na drugoj strani otvorena je poslednja deonica - 63:41. Trifunović poentira na isteku napada, a posle još jednog odbranjenog napada Mozli atraktivno zakucava za novi najveći plus crno-belih 67:41, 32. minut. Mian je najraspoloženiji u domaćem timu, ubacio je novu trojku, a na drugoj strani prve poene u dresu Partizana postiže Mekadu. Novi centar crno-belih je odlično istrčao kontru, postigao koš uz faul, a potom pogodio i dodatno bacanje.Na trojku Blekmona, na isti način odgovara Birčević 73:47, 34. minut. Posle dva ubačena bacanja Blekmona, Foraj poentira uz faul i pogađa i dodatno bacanje - 73:52, 36. minut. Volden sa dva i Jaramaz s jednim ubačenim slobodnim bacanjem, prekidaju seriju domaćih 5:0, a Trifunović novim poenima s poludistance dovodi crno-bele do plusa od 26 poena - 78:52 u 38. minutu. Kraft je vezao četiri poena, ali su Jaramaz i Trifunović zadržali veliki plus na kontu crno-belih, koji su na kraju slavili 83:58.