Izvor: Nezavisne Novine, 03.Avg.2016, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nakon mnogo problema: Olimpijska baklja stigla u Rio

Olimpijski plamen konačno je stigao u Rio De Žaneiro, pošto je poslije serije protesta put njegovog nošenja bio promijenjen.

Protest od oko 50 ljudi u utorak je zaustavio put bakljje u mjestu Sao Gonsalo, jednom od najsiromašnijih dijelova Rija. Oni su zahtijevali poboljšanje obrazovanja i zdravstva.

Kasnije se isto to dogodilo i u mjestu Niteroj.

Baklju je u grad unio gradonačelnik Rija Eduardo Paes, kome je predao osvajač >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << olimpijske medalje Lars Grael.

Put baklje od Grčke do Brazila prošao je uz mnogo pompe i trebalo mu je više vremena da stigne nego što je to uobičajeno.

Plamen će svoj put završiti na stadionu "Marakana" na svečanoj ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u petak uveče po lokalnom vremenu. Put je počeo 21. aprila u drevnoj Olimpiji u Grčkoj.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Olimpijska baklja stigla u Rio, uprkos protestima

Izvor: N1 televizija, 03.Avg.2016

Olimpijska baklja stigla je u sredu u Rio de Žaneiro, svoje konačno odredište, ali su organizatori Olimpijskih igara zbog protesta morali da promene njenu rutu...Od dolaska u Brazil, baklju su pratili protesti zbog činjenice da će Igre, koje će biti svečano otvorene u petak, tu zemlju koštati...

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.