FIFA: Bojkot Mundijala besmislica

Izvor: Mondo, 22.Nov.2014, 10:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA: Bojkot Mundijala besmislica

Generalni sekretar Svetske fudbalske federacije (FIFA) Žerom Valk rekao je da bi bojkot Svetskog prvenstva 2018. godine u Rusiji bio "besmislica".

Foto: Guliver/Getty images/Thinkstock Moskva

Neki evropski političari predložili su bojkot Mundijala zbogkonflikta u istočnoj Ukrajini, za koji mnoge Zapadne zemlje optužujuRusiju.

Žerom Valk je tokom posete Sočiju rekao da su priče o bojkotu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << pokušaj"provokacije" i izazivanja neslaganja, i da ne uvažavaju "realnostsadašnjeg sveta".

"Nadam se da svet i dalje razume i prepoznaje Svetsko prvenstvo kao sportski događaj, i da on nema veze sa politikom i nijedna grupa ne treba da ga koristi kao političko oruđe", rekao je Valk.

Funkcioner FIFA govorio je posle sastanka sa organizatorima Svetskogprvenstva i obilaska Sočija u pregledanju priprema za turnir.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.