Srbija ostala bez evropskog zlata

Izvor: B92, 14.Avg.2023, 21:11

Srbija ostala bez evropskog zlata

Kadetska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Manisi, pošto je u finalu poražena od Grčke rezultatom 9:8.

Ova generacija je pre dve godine na šampionatu Evrope u Portugalu zauzela sedmo mesto, dok je prošlog leta na Svetskom prvenstvu u Volosu osvojila bronzu. Ovi momci su napravili korak napred, a uz malo sreće su mogli i do zlata.

Selekciju Miloša Korolije skupo je koštala loša igra u prvom poluvremenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle kojeg su Grci vodili sa ubedljivih 6:1. U nastavku su srpski vaterpolisti zaigrali bolje, postepeno su smanjivali zaostatak, da bi u završnici utakmice prišli na samo gol minusa (9:8).

Grčka u poslednjem minutu nije iskoristila svoj napad, ali na drugoj strani ni Srbija nije uspela da dođe do izjednačenja, pošto je lopta posle jednog udarca završila iznad prečke.

Srbiju su na ovom EP predstavljali: David Dimković, Viktor Savić, Strahinja Krstić, Jakov Spasović, Uroš Adamović, Novak Lazić, Luka Bošković, Strahinja Nešković, Luka Dimić, Vuk Kojić, Luiđi Canepa, Luka Gladović, Kosta Bodiroga, Filip Novaković i Marko Ićitović.

Pored selektora Miloša Korolije, u stručnom štabu su bili Vojislav Čupić (trener), Bojan Međedović (kondicioni trener) i Đurđa Antunović (fizioterapeut).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Vaterpolo,   Evropsko prvenstvo

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.