LŠ: Sosijedad utišao Salcburg, Braga sa 0:2 do 3:2 u nadoknadi!

Izvor: B92, 03.Okt.2023, 18:19

Fudbaleri Sosijedada slavili su kao gosti protiv Salcburga sa 2:0 (2:0) u meču drugog kola u D grupi Lige šampiona.

Pred nešto više od 28.000 gledalaca na stadionu u Salcburgu, španski predstavnik je bio bolji, posebno u prvih 45 minuta, pa je tako stigao i do prve pobede u grupi.

Posle 1:1 sa Interom, izabranici trenera Imanola Agluasila pokazali su dobru igru i na kraju zasluženo slavili.

U timu Salcburga od početka su zaigrali reprezentativci Srbije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Strahinja Pavlović i Aleksa Terzić, dok je Petar Ratkov igrao u drugom poluvremenu.

Strahinja je imao dobru priliku u 16. minutu, nije je iskoristio, a Sosijedad je od samog starta imao kontrolu.

Već u sedmom minutu zatresli su mrežu Šlagera, kada je na pas Mendesa, Ojarzabal rutinskim udarcem sa 14 metara poslao loptu u donji desni ugao za 0:1.

Uspeli su Španci u 27. minutu posle nove kontre da dođu di drugog gola.

Loptu je sa centra sjajno povukao Brais Mendes, odlučio se i pored dva rešenja da akciju završi sam, bio je precizan sa 15 metara za 0:2.

Tri minuta kasnije moglo je biti 0:3 da se Ojazrabal nije spetljao pred golom Salcburga.

Domaći tim osim tog udarca Pavlovića, gotovo bezopasan, pa je u drugom delu moralo nešto da se menja.

U 48. minutu sudija Frankovski iz Poljske je prvo dosudio penal za Salcburg, ali ga je i poništio koji minut kasnije pošto je sam pogledao snimak.

Imao je Salcburg inicijativu u nastavku, pokušavao da učini nešto više, ali su Španci uspešno zatvorili sve prilaze golu i sačuvali pobedu.

Šimić je u prvom minutu nadoknade imao priliku, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali kraj desne stative.

Na meču u Berlinu, velika drama, Braga je sa 0:2 stigla do preokreta i pobede od 3:2 (2:1).

U glavnoj ulozi u domaćoj ekipi našao se dvostruki strelac Šeraldo Beker koji je mrežu gostiju iz Portugala zatresao u 30. i 37. minutu.

Prethodno je u četvrtom minutu poništen gol Uniona, tačnije Robina Gosensa, i to znog ofsajda. VAR je gledao snimak i utvrdio da je igrač nemačke ekipe bio u zaleđu odbrane.

Ipak, uporno domaćini su u 30. minutu poveli, Kral je sjajno uposlio Bekera koji je kroz noge golmana poslao loptu u mrežu.

Još jedna uspešna kontra, vog puta u 37. minutu završena je golom Bekera.

Ovog puta je bio precizan udarcem sa same linije kaznenog prostora.

Uspela je Braga četiri minuta kasnije da smanji kada je Nijekite odlično reagovao na odbitak, i tim rezultatom (2:1) otišlo se na odmor.

Nije mnogo prošlo u nastavku, a Portugalci su stigli do izjednačenja, i to kako!

Bilo je to u 51. minutu, posle kornera, Orta je spustio loptu Brumi koji je pravim torpedom sa 25 metara postigao prelep gol za 2:2.

Gosti su ostali sa desetoricom od 79. zbog isključenja Artura Horhea, ali Union to nije umeo da pretvori u pobedu.

I ne samo to, u poslednjim sekundima meča, gosti su uspeli da postignu gol za pobedu.

Igrao se peti minut nadoknade kada je rezervista Kastro savladao golmana Uniona za konačnih 2:3.

Sve detalje sa ova dva susreta mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona