Izvor: B92, 29.Avg.2016, 18:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počelo iznenađenjem: Edmund izbacio Gaskea
Prvi meč koji je završen na ovogodišnjem US openu u muškom singlu bilo je iznenađenje, pošto je takmičenje zavšio Rišar Gaske.
Bolji od 13. nosioca u Njujorku bio je Britanac Kajl Edmund i to lako u tri seta – 6:2, 6:2, 6:3.
Oni koji ozbiljno prate tenis ipak znaju da ovaj rezultat ne predstavlja senzaciju, jer je Edmund ove godine pokazao da poseduje ozbiljan potencijal.
Ipak, teško >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je neko mogao da očekuje ovako ubedljiv rezultat. U prva dva seta Edmund je bio ubedljiv napravivši po dva brejka, a u trećem je Francuz pokušao da se vrati.
Poveo je sa 3:1, ali je potom izgubio pet vezanih gemova i završio je turnir već u prvom kolu.
Naredni rival Edmunda biće Lacko ili Eskobedo.
Iznenađenje na startu US Opena: Edmund pregazio Gaskea
Izvor: Nezavisne Novine, 29.Avg.2016
Prvi meč koji je završen na ovogodišnjem US openu u muškom singlu bilo je iznenađenje, pošto je takmičenje zavšio Rišar Gaske...Bolji od 13. nosioca u Njujorku bio je Britanac Kajl Edmund i to lako u tri seta – 6:2, 6:2, 6:3...Oni koji ozbiljno prate tenis ipak znaju da ovaj rezultat ne predstavlja...







