Izvor: Nezavisne Novine, 12.Avg.2015, 07:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ðoković pobijedio Belučija za osminu finala Rodžers kupa
MONTREAL - Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković pobijedio je kasno sinoć u 2. kolu masters turnira Rodžers kup u Montrealu Brazilca Tomaza Belučija sa 6:3, 7:6 (7:4) i plasirao se u osminu finala.
Ðoković je kao prvi nosilac bio slobodan na startu turnira, na kojem je kiša poremetila program pa je meč odigran znatno kasnije od predviđenih 20 sati.
Poslije trijumfa na Vimbldonu i mjesec dana ljetnje pauze Ðoković nije briljirao, ali je očekivano slavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << protiv nezgodnog Brazilca, četvrti put u isto toliko dosadašnjih duela.
Srpskom asu dugo je trebalo dok nije pronašao dobitnu kombinaciju, pravio je brojne greške, a nije ga služio ni servis, dok je raspoloženi i rasterećeni Beluči, trenutno 33. na ATP listi, odigrao možda jednu od najboljih partija u karijeri.
Žestoko se borio Brazilac, pokušavao je na sve načine da pomrsi račune favoritu i malo je nedostajalo da meč ode u treći set.
Ðoković se ipak na vrijeme "sredio" i preciznim, efektnim udarcima u taj-brejku srušio otpor rivala poslije sat i 50 minuta borbe.
Srpski teniser u osmini finala čeka pobjednika susreta između Amerikanca Džeka Soka i Bugarina Grigora Dimitrova.
Masters u Montrealu igra se za ukupan nagradni fond od 4,17 miliona dolara, a titulu brani Francuz Žo-Vilfred Conga.
Nastavak na Nezavisne Novine...











