Vimbldon - Eliminisani Tipsa i Duci

Izvor: Sportske.net, 29.Jun.2015, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vimbldon - Eliminisani Tipsa i Duci

U muškoj konkurenciji, danas je na Vimbldonu od srpskih predstavnika jedino Novak Đoković bio uspešan. Tipsarević i Lajović zaustavljeni već na startu.

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je učešće na Vimbldonu već u prvom kolu, pošto je danas izgubio od Španca Marsela Granoljersa sa 0:3, po setovima 3:6, 4:6, 2:6.

Granoljers će u drugom kolu Vimbldona igrati protiv boljeg iz duela Argentinca Leonarda Majera i Australijanca Tanasija >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Kokinakisa.

Tipsarević je već u prvom gemu meča imao priliku da protivniku oduzme servis, ali se Granoljers spasao dobrim servisom. Ono što nije uspelo srpskom teniseru tada, jeste Špancu u četvrtom gemu. Naime, Tipsarević je dobro počeo taj gem, ali je vezao nekoliko grešaka, pa je Španac poveo sa 3:1.

Srpski teniser je i u šestom gemu imao šansu za brejk, ali ni nju nije iskoristio, pa je Granoljers posle 46 minuta igre poveo sa 1:0.

I u drugom setu je viđen sličan scenario. Ređale su se brejk prilike jedna za drugom, Tipsarević svoje nije koristio, dok je Granoljers, s druge strane, iskoristio dve i poveo sa 5:2. Srpski teniser je tada zaigrao bolje, realizovao je jednu brejk šansu, ali to nije bilo dovoljno da se vrati u set.

Na početku trećeg seta, Tipsarević, trenutno 486. teniser sveta, imao je tri brejk prilike, ali ih ponovo nije iskoristio. Od tog drugog gema usledio je novi pad u igri srpskog tenisera, pa je Granoljers, uz dva brejka, priveo meč kraju i plasirao se u drugo kolo posle dva sata i 20 minuta igre.

Nešto kasnije, poražen je i Dušan Lajović. Njega je sa 3-1 u setovima savladao iskusni Nemac Tomi Has, koji je slavio rezultatom 6-2, 6-3, 4-6 i 6-2.

Nemac je trijumfovao posle dva sata borbe, a naš teniser je jedino u trećem setu odigrao na očekivanom nivou.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.