Izvor: RTS, 28.Maj.2022, 21:38

Ubedljive pobede Čilića i Cicipasa za prolaz u osminu finala Rolan Garosa

Marin Čilić je savladao Francuza Žila Simona sa 3:0 po setovima 6:0, 6:3, 6:2 i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa gde ga očekuje duel sa Danilom Medvedovom. Stefanos Cicipas je takođe bio ubedljiv, savladao je Šveđanina Mikaela Imera – 6.2, 6:2, 6:1.
Marin Čilić je lako slomio otpor Žila Simona. Domaći takmičar nije imao rešenja za igru protivnika. Hrvatski teniser je za nešto manje od dva sata igre obezbedio plasman u osminu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << finala.

U prvom setu Čilić nije dozvolio protivniku da osvoji niti jedan gem. Revija brejkova u drugom setu - čak pet. Hrvat je napravio jedan više i rešio i drugi set u svoju korist.
Nastavio je Čilić u istom ritmu i u trećem setu. Simon nie više imao snage da se odupre. Hrvat uz dva brejka osvaja set i stavlja tačku na ovaj meč .
Čilić će u osmini finala igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.

Cicipas je bio ubedljiv protiv Šveđanina Mikaela Imrea. Grk je dozvolio protivniku samo jednu brejk priliku na celom meču i to u četvrtom gemu trećeg seta, kada je sve već bilo odlučeno.
Cicipas je meč rešio u svoju korist za 96 minuta igre, a u narednom kolu ga očekuje duel sa  Runeom.