Izvor: Glas javnosti, 26.Maj.2011, 07:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trofej Dejvis kupa od danas u Vrnjačkoj Banji
VRNJAČKA BANJA - Trofej koji je u finalu Dejvis kupa osvojila teniska reprezentacija Srbije, popularna "Salatara", stićiće danas u Vrnjačku Banju gde će gosti i meštani moći da ga vide narednih šest dana u holu hotela "Breza", najavila je Turistička organizacija Vrnjačke Banje. >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
Dejvis kup je najpoznatije ekipno takmičenje muških teniskih reprezentacija, a igra se svake godine od 1900. godine. Srbija je prošle godine postala 13. zemlja koja je osvojila taj trofej.
"Salatara" je teška više od 100 kilograma i visoka 110 santimetara, a pehar je dar osnivača Dejvis kupa - predsednika američkog teniskog saveza Dvajta Dejvisa.
Dejvis je kao student na Harvardu 1899. organizovao prvi meč između harvardskih i britanskih igrača, što je poslužilo kao model za prvi susret SAD i Ujedinjenog Kraljevstva 1900. godine.
Vrednost trofeja se procenjuje na oko 600.000 evra.
Pogledaj vesti o: Tenis






