Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jan.2010, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tipsarević u polufinalu Čenaja

ČENAJ - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u polufinale turnira u indijskom gradu Čenaju pošto je u četvrtfinalnom meču savladao Holanđanina Tijema De Bakera sa 2:0 u setovima - 7:5, 7:5.

Bio je ovo prvi međusobni duel 38. i 96. tenisera sveta, koji je posle dva časa i šest minuta velike borbe zasluženo pripao bolje rangiranom Srbinu.

Tipsarević je u drugom setu gubio sa 5:3, ali je angažovanom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i preciznom igrom preokrenuo rezultat osvojivši četiri gema zaredom, pa je posle dosta neizvesnosti na kraju ipak trijumfovao nad visokim, četiri godine mlađim Holanđaninom.

Srpski Dejvis kup reprezentativac će u borbi za finale igrati protiv boljeg iz duela Maric Čilić (Hrvatska) - Santjago Giraldo (Kolumbija).

Tipsarević na turniru u Čenaju, koji se igra za ukupan nagradni fond od 400.000 dolara, nastupa i u konkurenciji dublova. On i Lu Jen Hsu iz Kineskog Tajpeha kasnije večeras igraju četvrtfinalni meč protiv švajcarskog para Iv Alegro/Stanislas Vavrinka.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.