Izvor: Nezavisne Novine, 19.Apr.2016, 21:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Teniski sudija suspendovan na 10 godina

Teniski sudija Denis Pitner, koji je radio na US Openu iako je bio suspendovan zbog klađenja, suspendovan je na 10 godina.

Hrvat je prvobitno u avgustu dobio jednogodišnju zabranu zbog klađenja na teniske mečeve, ali i zbog toga što je jednom treneru prenosio detalje o fizičkom stanju igrača

On je i pored toga radio kao linijski sudija na Flešing Medousu prošle godine, jer Tensikom >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Savezu SAD nije saopštio da je sankcionisan.

ITF je saopštila da je Denis Pitner suspendovan na 10 godina, kao i to da je on uspješno aplicirao za turnire u Kataru u januaru i da se prijavio za suđenje na ovogodišnjem Vimbldonu.

On neće moći da sudi na gren slemovima i WTA, ATP i ITF turnirima do 19. aprila 2026. godine
Pogledaj vesti o: US Open

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.