Svi naši na terenima

Izvor: RTS, 03.Sep.2011, 12:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svi naši na terenima

Šestog dana US Opena, u mečevima trećeg kola učestvuju sve naše proslavljene teniserke i teniseri. U popodnevnim satima na terene izlaze Jelena, Janko i Ziki u dublu sa Ljodrom, dok će Ana i Nole igrati posle ponoći.

U trećem kolu prvi nastupa Janko Tipsarević, koji protiv Čeha Tomaša Berdiha od 17 časova otvara program na stadionu „Luis Armstrong".

Tipsarević i Berdih su se do sada sastajali tri >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << puta i u svim duelima slavio je Janko, poslednji put pre samo nekoliko nedelja na Mastersu u Montrealu, sa 6:4, 6:4.

Odmah posle tog duela, na istom stadionu, sledi meč Jelene Janković i Anastasije Pavljučenkove, a naša teniserka ima negativan skor protiv Ruskinje. Pavljučenkova je pobedila u oba meča koje su njih dve odigrale do sada, a poslednji put su se sastale ove godine u Montereju, kada je ruska teniserka slavila sa 2:6, 6:2, 6:3.

Ana Ivanović igra prvi meč na „Artur Ešu" u večernjem terminu, od 1 čas posle ponoći, protiv domaće teniserke Sloun Stefens, sa kojom se nikada nije sastajala.

Po završetku tog meča na teren će izaći vodeći teniser na svetskoj rang listi Novak Đoković i Rus Nikolaj Davidenko. U dosadašnjih šest susreta, Đoković je ostvario četiri trijumfa, od kojih je poslednji bio na Mastersu u Montrealu, kada je slavio sa 7:5, 6:1.

Uz sve naše predstavnike u singlu danas na teren izlazi i Nenad Zimonjić u dublu. Zimonjića i Francuza Mikaela Ljodru očekuje meč drugog kola protiv Španca Nikolasa Almagra i Maksima Gonsalesa iz Argentine i taj meč je prvi na Terenu 11 i počinje u 17 časova.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.