Spektakularni Francuz – Vavrinku izbacio 239. teniser sveta!

Izvor: B92, 02.Okt.2020, 19:04

Neverovatan podvig napravio je mladi francuski teniser.

Nekadašnji šampion Rolan Garosa Sten Vavrinka završio je učešće u Parizu u trećem kolu.

Bolji od 17. tenisera sveta iz Švajcarske bio je 20-godišnji francuski teniser Ugo Gaston posle pet odigranih setova – 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0.

Vavrinka je odlično otvorio meč i brejkovima u šestom i osmom gemu prvog seta došao lako do vođstva.

A onda ga je šokirao mladi Gaston, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je za ovaj turnir dobio specijalnu pozivnicu.

Napravio je brejk na startu drugog seta i novim brejkom u devetom gemu došao do izjednačenja.

Gaston je nastavio sa sjajnom igrom i u šestom gemu trećeg seta dolazi do brejka.

Spasao je dve brejk lopte u sedmom i dve u devetom gemu, pa je iskoristio prvu set loptu da dođe do velike prednosti od 2-1 u setovima protiv Stenimala.

Četvrti set bio je pravi rolerkoster.

Vavrinka pravi brejk u drugom gemu, a prethodno je u prvom, a kasnije i u trećem gemu spasao ukupno šest brejk lopti.

Vavrinka je gubio svoj servis u petom i sedmom gemu, ali je set rešio brejkom u desetom gemu, kada je servirao Gaston za ostanak u setu.

Dobili smo pravi teniski klasik u pet setova.

Na startu odlučujućeg seta, Vavrinka je spasao dve brejk lopte, ali treću nije i Gaston odmah dolazi do brejka.

Vavrinka je odmah imao tri brejk šanse u narednom gemu, ali se Gaston izvukao i neutralisao sve tri, pa je došao do prednosti od 2:0.

U narednom gemu, Gaston pravi novi brejk i dolazi do 3:0!

Potvrdio je brejk i došao do 4:0, a onda napravio još jedan brejk i meč završio sa 6:0!