Izvor: RTS, 17.Jan.2013, 10:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sjajna Bojana
Bojana Jovanovski je pobedila u meču drugog kola Otvorenog prvenstva Australije Čehinju Lusi Šafaržovu sa 2:0, po setovima 7:5, 7:5. Protivnica Bojani u trećem kolu je Kimiko Date Krum iz Japana.
Prvi set naša teniserka dobila je nakon velike borbe koja je završena rezultatom 7:5.
Ni u drugom setu nije bilo ništa lakše, iako je Bojana imala vođstvo od tri gema prednosti, ali se Šafarova vratila u igru. Ipak, nedovoljno da osvoji ovaj set koji je, kao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i prvi, završen Bojaninom pobedom od 7:5.
Protivnica Jovanovskoj u narednoj rundi Australijan opena biće Kimiko Date Krum iz Japana koja je pobedila Izraelku Šahar Per sa 6:2, 7:5. Ukoliko savladala i japansku teniserku Bojana Jovanovski će se plasirati u osminu finala.
Naša teniserka igra i u takmičenju dublova zajedno sa Melindom Cink.
U prvom kolu takmičenja parova, Jelena Janković i Mirjana Lučić-Baroni pobedile su jutros par iz Australije Arina Rodionova–Olivija Rogovska sa 2:1. U drugom kolu igraće protiv nemačko-češke kombinacije Ana-Lena Grenfeld i Kveta Peščke.














