Izvor: Nezavisne Novine, 08.Jun.2016, 17:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šarapova suspendovana do 2018!

Marija Šarapova suspendovana je na dve godine zbog korišćenja nedozvoljenog lijeka meldonijuma, saopštila je Međunarodna teniska fedracija (ITF).

Meldonijum prozivodi kompanija u Letoniji, a upotrebljava se još i u Litvaniji i Rusiji, dok korišnjenje u SAD nije dozovljeno. Ovaj lijek koristi se kod ishemijske bolesti srca odnosno kod angine pektoris, omogućava bolji protok kiseonika kroz ćelije i širi krvne sudove. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Kozumenti imaju veću izdržljivost pri povećanim fizičkim naporima.

Ruskinja, nekada prva igračica svijeta i i osvajačica sva četiri Gren slema, saopštila je početkom februara da je tokom Australijan Opena bila pozitivna na doping testu.

Njena kazna počela je da teče 26. januara, a s obzirom da ima 29 godina nije nemoguće i da se na ovaj, neslavan način oprosti od profesionalnog bavljenja tenisom.

Marija je tada istakla da sporni meldonijum, lijek koji je zabranjen u većini zemalja, a pomaže u problemima sa srcem, uzima punih deset godina, kao i da je njena greška što nije provjerila da je spomenuti lijek zabranjen od početka nove sezone.

Iako je Svjetska antidoping agencija (WADA) nedugo zatim saopštila da njeni naučnici nisu sigurni koliko lijek ostaje u organizmu, shodno tome naloživši nova testiranja sportista koji su testirani pozitivno prije prvog dana marta, Šarapova je na istoj konferenciji za štampu dodala da ga i dalje koristi.

Maša je u bogatoj karijeri osovjila 35 titula u singlu, od čega pet Gren slem trofeja. Dva puta je osvajala Rolan Garos, a po jednom Vimbldon, Australijan Open i US Open.

U periodu od 2003. do 2015. svake godine osvajala je najmanje jedan turnir, dok je u karijeri odigrala 733 meča i pobijedila u 80 odsto duela, zaradivši 36 miliona dolara.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.