Izvor: B92, 27.Jun.2009, 21:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Safina u osmini finala Vimbldona
Prva nositeljka na Vimbldonu Dinara Safina plasirala se u osminu finala turnira pošto je u trećem kolu bila bolja od Belgijanke Kirsten Filpkens.
Safina je do trijumfa došla u dva seta, rezultatom 7:5, 6:1, i tako prvi put u karijeri izborila plasman u osminu finala Vimbldona, gde je u prerthodne tri godine stizala samo do trećeg kola. Trenutno prva teniserka sveta će se za mesto u četvrtfinalu boriti sa Francuskinjom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ameli Morezmo, koja je savladala Flaviju Penetu iz Italije 7:5, 6:3.
Ruskinja je za sat i 29 minuta igra osvojila 81 poen, 20 više od Flipkensove, i čak četiri puta je došla do brejka, ali ujedno i sačuva četiri brejk prilike protivnice. Posle napetijeg prvog seta, Safina je imala znatno lakši posao u drugom i uz tri brejka rutinski je privela meč kraju i izborila plasman među 16 najboljih teniserki na ovogodišnjem Vimbldonu.







