Izvor: Glas javnosti, 09.Maj.2009, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponudićemo pomoć Damiru Dokiću
BEOGRAD - Australijski ministar inostranih poslova Stiven Smit rekao je juče da će ambasada te zemlje ponuditi pomoć ocu teniserke Jelene Dokić (26) Damiru (50), koji je priveden u Vrdniku zbog pretnji ambasadorki te zemlje. Policija je u Dokićevoj kući našla i nekoliko komada oružja i bombi za koje nije imao dozvolu, pa mu je određen jednomesečni pritvor.
„Gospodin Dokić je australijski državljanin i ponudićemo mu pomoć kao i svakom našem građaninu koji ima problema >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << u inostranstvu. Ako bude zatražio našu pomoć, učinićemo sve što možemo za njega“, izjavio je Smit za australijsku novinsku agenciju AAP.
Žalba na pritvor
Dokićev advokat Bosiljka Đukić podnela je juče žalbu na određivanje jednomesečno pritvora njenom klijentu, kao i na rešenje o pokretanju istrage. O žalbi će odlučivati Krivično veće Okružnog suda u Rumi. Ona je juče posetila Dokića u zatvoru u Sremskoj Mitrovici, gde je otac poznate teniserke smešten u ćeliji sa još tri pritvorenika.
- Moj klijent boluje od visokog pritiska i šećeraš je, a u zatvoru ne prima adekvatnu terapiju. Istražnom sudiji dostavićemo medicinsku dokumentaciju, posle čega bi mom branjeniku trebalo da bude prepisana adekvatna terapija - izjavila je juče Đukićeva za Glas.
Na pitanje kako se Dokić oseća posle svega, Đukićeva kaže da je i dalje ogorčen na pisanje australijskih medija koji su objavili da je maltretirao ćerku. D. Ć.











