OI - Karakašević u drugom kolu

Izvor: Sportske.net, 06.Avg.2016, 16:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski stonoteniser Aleksandar Karakašević uspeo je da savlada Jen Singa, predstavnika Australije, sa 4:2 u setovima (11:8, 10:12, 11:8, 11:9, 10:12 i 11:3)

Aleksandar Karakašević je uspeo da se plasira u drugo kolo Olimpijskih igara na takmičenju u stonom tenisu pošto je danas pobedio takmičara koji se takmiči pod zatavom Australije, Jen Singa sa 4:2 (11:8, 10:12, 11:8, 11:9, 10:12 i 11:3).

Prvi set je bio neizvestan, sve do sredine kada je Karakašević >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << preuzeo prednost koju nije ispustao iz svojih ruku. Na kraju je set dobio na iskustvo protiv Australijanca, bilo je 11:8.

U drugom je gubio sa 3:6, Australijanac je držao konce u svojim rukama tada, ali je onda počeo da pravi greške što je Karakašević iskoristio. Poveo je Aleksandar sa 10:9, imao set loptu, ali je Sing uspeo da na kraju slavi sa 12:10 nakon što je vezao tri uzastopna poena.

Treći set je takođe bio neizvestan, iako je Sing vodio sa 3:0 na samom startu. Stigao je protivnika i prestigao, poveo sa 10:8, odmah iskoristio prvu set loptu za 2:1 i tada je bio daleko ispred protivnika gledajući trenutnu psihološku situaciju.

U nastavku, Karakašević stiže nakon izjednačenog seta do prve set lopte i odmah je koristi, protivnik, videlo se tada, nije psihički dorastao našem stonoteniseru.

Poveo je Karakašević sa 6:2 u 5. setu, što je najveća prednost koju je neki stonoteniser imao u ovom meču, ali je Sing uspeo da ga sustigne i da dođe do 8:8, kasnije i do 9:9. Iskoristio je kasnije Australijanac treću set loptu, došao je do 3:2 u setovima.

U šestom setu, Karakašević je stigao do 7:0, kasnije je imao i osam meč lopti, iskoristio je drugu za 11:3 i pobedu od 4:2 u ovom meču.

U narednom kolu igraće protiv Pola Drinkhola iz V. Britanije, a ukoliko njega savlada igraće protiv Gao Ninga iz Singapura.

Da bi Karakašević stigao do polufinala potrebno je da pobedi u narednih pet mečeva.
Pogledaj vesti o: Tenis