Nestor i Srebotnik šampioni u miksu

Izvor: B92, 30.Jan.2011, 11:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nestor i Srebotnik šampioni u miksu

Slovenačka teniserka Katarina Srebotnik i Kanađanin Danijel Nestor osvojili su titulu u konkurenciji mešovitih parova na Australijan openu.

Drugi nosioci na prvom Grend slemu turniru u sezonu savladali su u finalu Čan Jung-Đan iz Tajpeha i Australijanca Pola Henlija rezultatom 6:3, 3:6, 10:7.

Nestoru je to druga titula koju je u miksu osvojio na turniru u Melburnu, dok je njegovoj partnerki došla do prvog trofeja.

"Bilo je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << samo pitanje ko će osvojiti više važnih poena, što smo mi učinili u taj brejku, ali bilo je veoma neizvesno, Henli je odigrao neke sjajne dijagonale u taj brejku. Svelo se na jedan ili dva poena, bio je dobar tenis”, rekao je Nestor.

Katarina Srebotnik izjavila je da joj je drago zbog trijumfa jer nikada nije slavila u Melburnu i dodala:

"Sada imam tri Grend slem pobede, nedostaje mi još samo Vimbldon. Takođe, igram sa Danijelom prvi put zajedno i želela sam i zbog njega da igram dobro jer on je vrhunski igrač. Zaista sam srećna”.

Za pobedu u miks-dublu Nestor i Srebotnikova nagrađeni su sa 135.500 dolara, dok će vicešampionima pripasti upola manja svota novca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.