Nadal: Razmišljao sam da predam

Izvor: B92, 08.Jan.2011, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nadal: "Razmišljao sam da predam"

Prvi teniser sveta Rafael Nadal, koji je u petak izgubio od Nikolaja Davidenka u polufinalu u Dohi, kaže da je razmišljao da preda meč zbog bolesti.

Cele sedmice Španac je imao problema sa visokom temperaturom.

"Razmišljao sam o predaji jedan trenutak. Osećao sam se zaista loše, ali teško mi je da odem sa terena. To nije lepo prema publici organizatorima turnira, kao ni prema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protivniku", izjavio je Nadal.

Španac je odmah posle poraza u singlu odigrao finale u konkurenciji parova, u kojem je zajedno sa Markom Lopesom ovojio titulu.

Ipak, Nadal se i dalje oseća loše, zbog čega će ostati u Dohi dok se ne oporavi.

"Ostajem ovde jer moram da ozdravim pre puta. Putovanje avionom nekada ume da pogorša stanje, a i nemam nešto posebno sada da radim u Australiji”.

Majorčanin je u izjavi posle meča sa Davidenkom rekao da je imao zdravstvenih problema tokom sedmice, ali da je izgubio od boljeg igrača.

Australijan open počinje 17. januara, a Nadal bi trijumfom postao prvi teniser posle Roda Lejvera koji je u jednom trenutku bio pobednik sva četiri najveća turnira, tzc. 'vansezonski Grend slem”.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.