Meč od milion dolara

Izvor: Blic, 01.Feb.2009, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meč od milion dolara

Rodžer Federer 14. ili Rafael Nadal šesti put, neko će svojoj kolekciji grend slem trofeja danas pridodati zvezdicu sa Australijen opena. Dva najbolja svetska tenisera igraju veliko finale od 9.30 i samo oni znaju šta su spremni da prirede ljubiteljima tenisa koji željno iščekuju njihov 19. veliki obračun.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />


Fantastični Španac vodi sa 12:6, ali Federer, čini se, odavno nije bio tako spreman kao sada da izjednači rekord Pita Samprasa po broju pehara sa najveća četiri turnira. Kako su oba tenisera igrala na Australijen openu, treba očekivati još jedan čudesan meč, možda poput onog koji su letos odigrali u finalu Vimbldona.

Rafael Nadal

Datum rođenja: 3.6.1986.

Mesto rođenja:

Manakor, Španija

Pozicija na listi: 1.

Ukupna zarada:

20,81 milion dolara

Ukupno titula: 31

Grend slem titule: 5



Rodžer Federer


Datum rođenja: 8.8.1981.

Mesto rođenja:

Bazel, Švajcarska

Pozicija na listi: 2.

Ukupna zarada:

44,64 miliona dolara

Ukupno titula: 57

Grend slem titule: 13

Federer je Melburn osvajao tri puta, Nadal nijednom. Španac je taj koji je okončano vladavinu Švajcarca na ATP listi dugu 237 nedelja, i to je razlog što teniser iz Bazela želi da mu se revanšira.

– Ovo je neverovatna prilika za mene da, kada više nisam broj jedan, pobedim prvog na svetu i osvojim 14. grend slem koji toliko želim. Melburn je grad u kojem sam osvojio pehar 2004. i to mi je donelo uspon na čelo ATP liste. Zato imam poseban odnos prema ovom turniru. Sve je spremno za veliki meč i mislim da možemo da priuštimo ljudima zadovoljstvo kao prošle godine na Vimbldonu. Nadam se da mogu da izjednačim rekord Pita Samprasa – izjavio je Federer.

Švajcarac je pet godina stariji, ali u današnjem finalu nećemo videti samo razliku u godinama, nego i u stilu igre. To je sudar dve filozofije tenisa. Ovo im je sedmi okršaj u grend slem finalima i tako su izjednačili rekord Bila Tildena i Vilijama Džonstona s početka 20. veka.

– Rafa je igrao dug meč u polufinalu, ali ne mislim da će to imati uticaja na njegovu igru u finalu. Imao je lagan put do završnice. Njemu ne smeta da ponekad odigra duži meč, jer mu treba vremena da uđe u udarac – smatra Švajcarac.

Nadal ima priliku da postane prvi španski teniser sa peharom sa Australijen opena. U polufinalu protiv sunarodnika Fernanda Verdaska, pokazao je zbog čega je broj jedan i Federer će morati da izvuče najbolje iz sebe ako želi pobedu.

– Uvek je nešto posebno kada igrate protiv Rodžera. Još je uzbudljivije što se radi o grend slem finalu. Svakako bih voleo da imam lakšeg protivnika, ali ono što sport čine velikim jesu upravo ovakvi dueli. Ne znam kako će biti u finalu. Činim sve da se oporavim u pauzi između dva meča. Osećam još težinu u nogama – smatra teniser sa Majorke.

Pobedniku će pripasti nešto manje od milion evra, a poraženom dvostruko manja suma. Bez obzira na ishod, Nadal će ostati na čelu ATP liste.

Titula u dublu za braću Brajen

Amerikanci Bob i Majk Brajen osvojili su još jednu grend slem titulu. Oni su u finalu dubla bili bolji od Maheša Bupatija iz Indije i Marka Noulsa sa Bahama, 2:6, 7:5, 6:0. Amerikancima je ovo sedma grend slem titula u karijeri.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Rusedski: "Umor će koštati Nadala"

Izvor: B92, 31.Jan.2009, 09:37

Greg Rusedski, nekada Top 5 igrač a sada teniski analitičar za Eurosport, smatra da bi naporan polufinalni meč mogao da košta Rafaela Nadala titule u Melburnu. .."Mislim da će Rodžer Federer biti srećan čovek jer će meč sa Verdaskom sigurno uzeti danak Nadalu. Mislim da će Federer dobiti u...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.