Mari lagano sa Soderlingom

Izvor: B92, 21.Nov.2010, 19:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mari lagano sa Soderlingom

Škotski teniser Endi Mari odlično je započeo Masters u Londonu, pošto je u prvom kolu grupe B pobedio Robina Soderlinga iz Švedske sa 6:2, 6:4.

Mari je već u Soderlingovom drugom servis-gemu napravio brejk, a u drugom setu presudan je bio sedmi gem i Škot je zasluženo slavio.

"Bilo je važno odigrati dobro na početku. Odigrao sam vrhunski neke 'pasing' udarce kada mi je bilo potrebno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i uspeo sam da trijumfujem", izjavio je Mari. Od 21 čas sastaju se Rodžer Federer i David Ferer.

Soderling je posle trijumfa na turniru iz Masters serije u Parizu smenio Marija na četvrtom mestu na ATP listi, a to kao da je dalo Britancu dodatni motvi na početku takmičenja u Londonu.

Jedinu priliku da tok meča skrene na drugu stranu Šveđanin je imao u šestom gemu drugog seta, ali je tada Mari brejk loptu neutralisao asom. U sledećem gemu Soderling je napravio dve greške, Škot je odigrao jedan briljantan poen, a Šveđanin je potom odservirao duplu servis grešku.

Već tada je bilo jasno da će Mari doći do trijumfa i do kraja meča je lagano čuvao servis za prvu pobedu u Londonu.

Počelo je i takmičenje u dublovima, a Bob i Majk Brajen pobedili su Jirgena Melcera i Filipa Pečnera sa 6:3, 7:5.
Pogledaj vesti o: Tenis,   Pariz

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.