Kveri poveo sa 2:0 protiv Đokovića, meč prekinut zbog kiše

Izvor: RTS, 04.Jul.2016, 01:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meč je prekinut zbog kiše i biće nastavljen u subotu. Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra protiv Amerikanca Sema Kverija, a meč je prekinut pri vođstvu protivnika od 2:0 po setovima 6:7, 1:6.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković gubi sa 2:0 u setovima protiv Amerikanca Sema Kverija u trećem kolu Otvorenog prvenstva Engleske u Vimbldonu, a šansu da napravi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << preokret i izbegne ranu eliminaciju imaće u subotu, jer je meč prekinut zbog kiše.
Znalo se da Kveri nije bezopasan igrač, ali je ipak malo ko mogao da pretpostavi da bi mogao da povede sa 2:0 protiv Đokovića. Prvi set Amerikanac je dobio u taj brejku sa 8:6, a u drugom je prvom igraču sveta prepustio samo jedan gem.
Za sada nije poznato da li je Novak imao zdravstvenih ili nekih drugih problema, ali ono što je moglo da se vidi nije izgledalo dobro. Od starta mu nije funkcionisao ritern, što mu je gotovo zaštitni znak, pa je u prvom setu u šest servis gemova Kverija osvojio samo tri poena, što mu se verovatno nikada nije desilo.
Uprkos tome, uspeo je da stigne do taj brejka, nakon što je u 11. gemu spasio četiri brejk lopte, od čega tri vezane. U taj brejku je spasio dve set lopte, ali je Kveri treću realizovao i zasluženo je dobio uvodni set.
Kada je u drugom setu svoj prvi servis gem osvojio bez izgubljenog poena, a u narednom stigao do svoje prve brejk lope, činilo se da Đoković konačno počinje da liči na sebe, ali se ispostavilo da je nakon toga potpuno prestao da igra. Do kraja seta gotovo da je statirao na terenu i Kveri je stigao nadomak senzacionalne pobede.
Po završetku drugog seta počela je da pada kiša i organizatori su saopštili da se meč prekida, što bez sumnje mnogo više odgovara Đokoviću. Nadajmo se da će u subotu na teren izaći Novak kakvog poznajemo i ako tako bude preokret neće biti nemoguća misija.
Zanimljivo je da je Đoković u identičnoj situaciji bio i prošle godine u ovo vreme, kada je u četvrtom kolu Vimbldona gubio od Kevina Andersona sa 2:0. Meč je takođe bio prekinut, a u nastavku je Novak uspeo da dobije tri seta i kasnije da trijumfuje.
Tok meča:
21.05 - Prekid zbog kiše.
21.02 - Kveri je siguran na svoj servis, osvaja i drugi set - 6:1.

21.01 - Kveri ponovo napada i sada ima tri vezane brejk šanse. Koristi drugu i dolazi do dva brejka prednosti, 1:5.
20.57 - Amerikanac uspeva da osvoji svoj servis i potvrdi brejk, 1:4.
20.54 - Duplom servis greškom Novak poklanja Kveriju brejk loptu. Amerikanac koristi poklon i ima brejk prednosti 1:3.
20.51 - Novak pritiska servis protivnika i osvaja prvu brejk šansu na meču. Izjednačenje. Kveri vezuje još dva poena i osvaja gem, 1:2.
20.46 - Lagano osvojeg gem Novaka Đokovića, 1:1.
20.44 - Kveri je siguran na startu drugog seta, 0:1
20.41 - Taj-brejk, Đoković - Kveri: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 (mb), 2:4, 2:5, 3:5, 4:5,  4:6, 5:6 (mb), 6:6, 6:7 (mb), 6:8. Kveri dobija prvi set.

20.30 - Kveri osvaja gem za taj-brejk, 6:6.
20.28 - Kveri uzvraća, pritiska servis Đokovića i dolazi do tri vezane brejk šanse, 0:40. Novak uspeva da se izvuče, 40:40. Amerikanac osvaja i četvrtu šansu, novo izjednačenje. Nakon prednosti za našeg tenisera usledilo je novo izjednačenje. NAš teniser potom vezuje dva poena i osvaja gem, 6:5.
20.22 - Novak napada servis protivnika, 30:30, međutim Kveri snažnim servisima odbija ovaj napad 5:5.
20.18 - Novi gem na razliku na servis našeg asa, ipak bez brejk šanse, 5:4.
20.14 - Kveri je siguran - 4:4.
20.10 - Prvi gem na razliku, međutim Novak nijedozvolio protivniku da osvoji brejk šansu, 4:3.
20.05 - Kveri nastavlja sa odličnim servisima, i dalje, nedozvoljava našem teniseru da osvoji poen na njegov servis, 3:3.
20.02 - Bez brejk lopti u prvih pet gemova, 3:2.
19.59 - Kveri ponovo osvaja servis sa nulom, 2:2.
19.57 - Novak nastavlja sa sigurnim servisima, 2:1.
19.55 - Amerikan je siguran na svoj servis - 1:1.
19.53 - Bez većih problema naš teniser osvaja uvodni gem.
19.50 - Počeo je meč, servira Novak Đoković
19.43 - Igrači su izašli na teren, nakon zagrevanja očekujemo početak meča.
19.40 - Očekujemo izlazak na teren Novaka Đokovića i Sema Kverija
19.35 - Završen je meč između Venus Vilijams i Darije Kasatkine, slavila je Amerikanka sa 2:1 po setovima 7:5, 4:6, 10:8.
18.05 - Kiša je počela da pada u Londonu, baš u momentu kada je Venus Vilijams imala meč loptu.  Dakle, sačekaće teniserke na kraj meča, samim tim i Đoković i Kveri.
17.40 - U toku je meč Venus Vilijams i Darije Kasatkine. Po završetku tog meča, na teren će Đoković i Kveri.

Pogledaj vesti o: Tenis,   Novak Đoković