Krunić prošla kvalifikacije pa stala u prvom kolu

Izvor: B92, 02.Maj.2017, 16:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krunić prošla kvalifikacije pa stala u prvom kolu

Naša teniserka Aleksandra Krunić izgubila je u prvom kolu turnira u Maroku od Jaroslave Švedove sa 2-0 u setovima.

Švedova je opravdavala ulogu favorita do stečenog brejka u drugom setu (3:1). Aleksandra Krunić je tada zaigrala bolje i došla do taj brejka u kome nije iskoristila dve set lopte.

Njena protivnica iz Kazahstana, 51. na WTA listi je vezala tri poena i sa 9:7 u poslednjem gemu prošla dalje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle sat i po vremena igre.

Aleksandra Krunić je do glavnog žreba turnira u Maroku došla kroz kvalifikacije, ubedljivim pobedama protiv Rodionove, Krajčikove i Soler Espinose. Sve tri protivnice pre poraza od Švedove savladala je u dva seta.

Švedova će u narednom kolu igrati sa boljom iz meča Irine Begu i Tatjane Marije. Našoj teniserki ostaje dubl konkurencija u kojoj igra sa Darijom Gavrilovom.

Turnir u Rabatu igra se za nagradni fond od 226.750 dolara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.