Krajinović preokretom protiv Soze do drugog kola Dubaija

Izvor: RTS, 25.Feb.2020, 11:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo teniskog turnira u Dubaiju savladavši u tri seta Portugalca Žoaa Sozu – 4:6, 6:3, 6:3. Naredni rival našeg tenisera biće Rus Andrej Rubljov.
Krajinović, koji je trenutno 33. na svetskoj listi, zabeležio je drugu pobedu nad Sozom iz njihova tri dosadašnja duela posle dva časa i šest minuta.

Krajinović u prvom setu nije mogao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da dođe do svog ritma pa je Portugalac zasluženo slavio vođstvo. U nastavku je naš teniser bio odličan sa osnovne linije, diktirao ritam u razmenama pa je preokrenuo.
Našeg tenisera u drugom kolu očekuje susret sa Rusom Andrejem Rubljovom, 14. igračem na ATP listi, koji je u prvom kolu eliminisao Italijana Lorenca Musetija sa 2:0 (6:4; 6:4).
Krajinović je u njihovom prethodnom duelu igranom 14. februara slavio pobedu u četvrtfinalu Roterdama – 2:0.
Turnir u Dubaiju, iz serije 500, igra se za nagradni fond od 2.794.840 dolara.
Tok meča:
14.47. Kraj meča, Krajinović dobija i treći set rezultatom 6:3. Naš teniser koristi drugu meč-loptu i svojim trećim brejkom u ovom setu stavlja tačku na meč.
14.39 – Krajinović svojim osmim asem na meču osvaja gem za 5:3, Soza servira za ostanak u meču.
14.42 – Važan gem osvaja Filip, naš teniser prekinuo je seriju od dva osvojena gema rivala i vodi sa 4:2 u trećem setu.
14.21 – Soza pravi ribrejk i vraća sebi kakvu-takvu nadu – 3:1.
14.17 – Krajinović novim brejkom na meču trasira sebi put u drugo kolo turnira – 3:0.
14.11 – Odličan start za Filipa u trećem, odlučujućem, setu koji odmah oduzima servis rivalu za prednost od 1:0.
14.05 – Srpski teniser posle 39 minuta igre osvaja drugi set rezultatom 6:3. Raduje što je Krajinović značajno podigao nivo igre.
13.50 – Portugalac ne koristi još jednu veliku šansu, Filip ponovo uspeva da odbrani 0:40 – 4:1.
13.45 – Krajinović prvo potvrđuje brejk, Soza u narednom gemu siguran na svoj servis – 3:1
13.37 – Brejk za našeg tenisera, koji vodi sa 2:0 u drugom setu.
13.33 – Imao je Portugalac veliku priliku da na startu drugog seta oduzme servis Filipu, ali je naš teniser podigao nivo igre i uspeo da odbrani 0:40 i osvoji uvodni gem.
13.26 – Portugalac posle 44 minuta dobija prvi set rezultatom 6:4. Imao je naš teniser u ovom gemu veliku priliku da oduzme rivalu servis. Krajinović je vodio sa 0:40 ali je Soza uspeo da se izvuče iz neugodne situacije i da posle velike borbe dođe do trijumfa u prvom setu.
13.12 – Bez brejka i u naredna dva gema, naš teniser servira za ostanak u prvom setu – 5:3.
13.05 – Teniseri sigurni u naredna dva gema na svoj servis – 4:2.
12.59 – Još jednom rival osvaja gem na svoj servis sa nulom i potvrđuje brejk – 3:1.
12.55 – Brejk za Sozu. Loše otvaranje meča našeg tenisera. Portugalac u trećem gemu koristi treću brejk loptu da oduzme servis Krajinoviću za prednost od 2:1.
12.49 – Portugalac sa "nulom" osvaja gem – 1:1.
12.47 – Krajinović, uz dosta problema, uspeva da osvoji pri gem na meču na svoj servis.
12.42 – Na terenu Broj 1 počeo je duel između Filipa Krajinovića i portugalca Žoaa Soze. Naš teniser prvi na servisu.