Kraj u drugom kolu

Izvor: S media, 18.Avg.2010, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraj u drugom kolu

Najbolje rangirana srpska teniserka, Jelena Janković, nije uspela da se plasira u treće kolo WTA turnira u Montrealu, nakon što je rano jutros, po srednjeevropskom računanju vremena, poražena od Čehinje Ivete Benešove, rezultatom 2:0 (7:6(3), 6:3).

Duel srpske i češke teniserke trajao je sat i 37 minuta, a statistika pokazuje da su rivalke bile vrlo izjednačene, odnosno da je presudio jedan brejk više, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koji je 75. igračica sveta uspela da napravi u drugom setu i tako izjednači na 2:2 u međusobnim mečevima protiv Jankovićeve.

Benešova je imala as-udarac više (2:1), manje dvostrukih servis-grešaka (2:4), identičan procenat uspešnosti prvog servisa (64), ali procentualno bolju realizaciju istog (67:59), što važi i za drugi servis (59:57).

Jelena je bila postavljena za prvog nosioca turnira i sigurno je da rana eliminacija na turniru vrednom 2.000.000 dolara ne prija, ali treća teniserka sveta ima još dve nedelje priprema za US Open, do kojeg bi morala da zaigra mnogo bolje ukoliko želi dobar plasman u Njujorku.

Jelena će za plasman u drugo kolo Montreala biti nagrađena sa 10.275 dolara i 70 WTA poena.
Pogledaj vesti o: Jelena Janković

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.