Kina obećana zemlja - Tipsareviću titula i u An-Ningu

Izvor: N1 televizija, 30.Apr.2017, 11:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina obećana zemlja - Tipsareviću titula i u An-Ningu

Srpski teniser Janko Tipsarević osvojio je trofej na čelendžeru u kineskom An-Ningu, pošto je u finalu savladao Francuza Kventina Alisa sa 6:7 (5:7), 6:3, 6:4.

Posle skoro dva i po sata igre, Tipaservić je nadigrao 20-godišnjeg Francuza osvojivši drugu titulu u Kini, pošto je prethodno slavio i u Ćingdau.

Bio je ovo prvi međusobni susret srpskog i francuskog tenisera, pa ne čudi da je >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << početak meča protekao u odmeravanju snaga. Sigurni su na servsiu bili i jedan i drugi, pa u prvom setu nije viđeno mnogo brejk prilika. Ni Tipsarevič ni Alis nisu mnogo rizikovali, pa je o setu odlučivao dodatni gem.

Agresivniji je bio Francuz u tajbrejku. Iako je počeo minibrejkom, Tipsarević je odmah i pretrpeo dva, tako da je Alis bio taj koji je kontrolisao ritam, pa je stigao i do prvog seta.

Znatno sigurniji u nastavku bio je Srbin. Znao je gde može da slomi protivnika i na tome je predano radio. Udarao je snažno i ravno, pa mlađani Francuz nije imao mnogo šansi.

Po jedan brejk u oba naredna seta bio je dovoljan Tipsareviću, mada je Alis i u drugom i u trećem setu imao brejk šanse kada je Janko servirao za set/meč. Međutim, Janko je oba puta preokrenuo i došao do nove titule.

Bio je ovo četvrti čelendžer koji je Srbin osvojio ove sezone, pa će od ponedeljka ponovo biti među 70 najboljih tenisera sveta, najverovatnije na 62. poziciji.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.