Kecmanović od 0:6 do pobede protiv Ruda za treće kolo Mastersa u Rimu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Maj.2024, 21:14

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se večeras u treće kolo Masters turnira u Rimu, pošto je posle preokreta u drugom kolu savladao Danca Kaspera Ruda rezultatom 0:6, 6:4, 6:4.
Rud, koji je sedmi teniser sveta, dobio je prvi set ubedljivo rezultatom 6:0, dobrin delom i zbog problema sa leđima koje je imao Kecmanović.
Srpski teniser je u nastavku meča popravio igru, u drugom setu je napravio tri brejka i dobio set sa 6:4.
U trećem setu Kecmanoviću je bio dovoljan jedan brejk da dobije set rezultatom 6:4.
Meč je trajao dva sata i 21 minut, srpski igrač je 58. teniser na ATP listi.