Još dva Srbina na Serbia openu

Izvor: B92, 12.Apr.2009, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još dva Srbina na "Serbia openu"

Organizatori "Serbia Opena", prvog srpskog ATP turnira, odlučili su da specijalne pozivnice za učešće upute Filipu Krajinoviću i Arseniju Zlatanoviću.

Prvi čovek turnira Goran Đoković odlučio se za patriotski potez uručivši 'vajld karte' dvojici domaćih tenisera. "Mogu sa zadovoljstvom da potvrdim da su Krajinović i Zlatanović dobili 'vajld karte' za glavni žreb. Umesto da trgujemo sa njima, kao što se to radi na drugim turnirima, mi smo želeli da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ovim gestom pomognemo našim talentovanim igračima.

Turnir se zove Srbija open i red je da na njemu učestvuje što više tenisera sa ovih prostora. Oba naša mlada asa su se zahvalila kako to i dolikuje, pokazavši da su i kao ličnosti zaslužili vrhunski tretman", rekao je Goran Đoković.

Osim Krajinovića i Zlatanovića specialnu pozivnicu dobio je i Japanac Kai Nišikori,a ostalo je upražnjeno još jedno mesto.

Turnir Srbija open igra se od drugog do desetog maja na šljaci za ukupni nagradni fond od 450.000 evra.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.