Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jun.2010, 00:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jelena Janković u šesnaestini finala Vimbldona
LONDON -
Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u šesnaestinu finala gren-slem turnira u Vimbldonu savladavši večeras u drugom kolu Kanađanku Aleksandru Voznjak sa 2:1 u setovima - 4:6, 6:2, 6:4.
Treća teniserka sveta stabilizovala je igru posle izgubljenog prvog seta, pa je u nastavku delovala mnogo sigurnije i preciznije. Janković je do kraja duela servirala sigurno i osvajala odlučujuće poene, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da bi na kraju zasluženo trijumfovala posle 73 minuta igre.
U borbi za osminu finala Janković će igrati protiv Ukrajinke Alone Bondarenko, koja je pobedila Amerikanku Varvaru Lepčenko sa 4:6, 6:4, 6:3.
Srpkinja i Ukrajinka do sada su se sastajale 11 puta, a Janković ubedljivo vodi sa 10:1. Poslednji meč Janković je dobila ove godine u Rolan Garosu rezultatom 6:4, 7:6.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






