Jankovićeva se pobedom plasirala u treće kolo OI

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Avg.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jankovićeva se pobedom plasirala u treće kolo OI

EKING - Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo olimpijskog turnira u Pekingu pošto je danas pobedila Ukrajinku Alonu Bondarenko sa 2:0 u setovima (7:5, 6:1).

Jankovićeva je na početku prvog seta igrala odlično, uspela je da napravi dva brejka i povedi 4:1. Ukrajinka je zatim zaigrala bolje i uz dva ribrejka uspela da izjednači na 5:5.

Prva teniserka sveta je uspela da napravi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << brejk i posle osvojenog gema na svoj servis dobije prvi set sa 7:5.

U drugom setu Jankovićeva je potpuno dominirala. Protivnica je osvojila samo jedan gem i srpska teniserka je uspešno servirala za osvajanje drugog seta, a samim tim i pobedu u meču.

Jankovićeva će se u trećem kolu sastati sa 16. nosiocem na turniru Dominikom Cibulkovom, sa kojom je igrala dva puta. Jankovićeva je na ovogodišnjem Rolan Garosu bila bolja u dva seta 7:5, 6:3, dok je Cibulkova bila bolja u Montrealu, takođe ove sezone, 7:5, 6:2.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.