Izvor: Vesti-online.com, 25.Feb.2011, 21:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jankovićeva poražena u polufinalu Dohe
Najbolja srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Dohi, pošto je večeras u polufinalu poražena od Ruskinje Vere Zvonareve rezultatom 2:1, po setovima 6:1, 2:6, 6:4.
Ovo je bio 14. međusobni duel srpske i ruske teniserke, a osmi trijumf Zvonareve. Ruskinja će u finalu igrati sa najboljom teniserkom sveta Dankinjom Karolinom Voznijacki, koja je ranije danas >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pobedila Francuskinju Marion Bartoli 6:1, 6:1.
Zvonareva je trenutno treća teniserka sveta, a u karijeri je osvojila 10 WTA trofeja. Voznijacki je u karijeri osvojila 13. turnira, a jedan ove sezone. Ruska i danska teniserka odigrale su sedam međusobnih duela, a Dankinja vodi 4:3 u pobedama.
Jankovićeva je već na startu prvog seta izgubila gem na svoj servis. Zvonareva je potom povela 2:0, ali je Jankovićeva smanjila na 2:1. Srpska teniserka je u narednom gemu propustila nekoliko brejk lopti, a Ruskinja je kažnjavala sve greške Jankovićeve i dobila prvi set 6:1.
Jankovićeva je briljirala u drugom setu. Ruskinja je bila ravnopravna samo na početku drugog dela meča, a srpska teniserka je sigurnim servisom i preciznom igrom u polju drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:2.
Obe teniserke osvajala su gemove na svoje servise do 4:4. Jankovićeva je imala tri vezane brejk lopte na servis Zvonareva, ali je Ruskinja odličnim servisom uspela da dođe do vođstva od 5:4. Srpkinja je u narednom gemu napravila nekoliko grešaka, a Zvonareva je iskoristila prvu meč loptu i zasluženo je stigla do pobede.
Pobednica turnira u Kataru osvojiće novčanu nagradu od 111.000 dolara i 470 poena za WTA listu, dok će poraženoj da pripadne 60.700 dolara i 320 bodova za svetsku rang listu.
WTA turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 721.000 dolara.
Nastavak na Vesti-online.com...
Jankovićeve poražena u polufinalu Dohe od Zvonareve
Izvor: Studio B, 25.Feb.2011
Teniserka Srbije Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale turnira u Dohi pošto je izgubila od Vere Zvonareve iz Rusije sa 2:1, po setovima 6:1, 2:6, 6:4...Zvonareva će se u finalu sutra sastati sa Karolinom Voznjacki iz Danske. Voznjacki, prvi nosilac turnira i trenutno vodeća teniserka...
Jankovićeva izgubila od Zvonareve
Izvor: NaDlanu.com, 26.Feb.2011, 17:27
BEOGRAD, 25. februara 2011. (Beta) - Teniserka Srbije Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale turnira u Dohi pošto je izgubila od Vere Zvonareve iz Rusije sa 2:1, po setovima 6:1, 2:6, 6:4.Zvonareva će se u finalu sastati sa Karolinom Voznjacki iz Danske. ..













