Izvor: RTS, 07.Maj.2010, 16:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Izner prvi polufinalista
Amerikanac Džon Izner prvi je polufinalista Srbija opena u Beogradu.
U meču koji je trajao dva sata i 20 minuta teniseri su osvojili po 104 poena, Gaske je napravio brejk više, ali je Izner imao 20 as udaraca, naspram pet Gaskeovih.
Gaske je u prvom setu dva puta uspeo da oduzme servis protivniku i lako povede u meču. U drugom setu teniseri su osvajali gemove na svoj servis, pa je pobednik odlučen u taj-brejku, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koji je Amerikanac osvojio sa 8:6.
Francuz je dobro počeo treći set, napravio brejk i poveo, ali je Izner posle toga osvojio tri gema uzastopno za 3:1 i prednost sačuvao do kraja meča.
Izner, 21. teniser sveta, za plasman u finale će se boriti sa pobednikom meča četvrtog nosioca Stanislasa Vavrinke i Viktora
Troickog, koji je postavljen za šestog nosioca.
Posle meča Vavrinka - Troicki, na programu centralnog terena je meč između Sema Kverija i Igora Andrejeva, a duel Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića neće početi pre 20 sati.
U četvrtfinalnom meču Izner je danas pobedio Francuza Rišara Gaskea rezultatom 2:6, 7:6 (8:6), 6:2 i u polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Viktor Troicki i Švajcarac Stanislas Vavrinka.
U preostala dva četvrtfinala danas igraju Sem Kveri (SAD) i Igor Andrejev (Rusija) i Novak Đoković i Filip Krajinović.
SERBIA OPEN: Izner prvi polufinalista
Izvor: Mondo, 07.Maj.2010
Rišar Gaske "imao" je Džona Iznera u četvrtfinalu Serbia opena powered by Telekom Srbija, ali mu je dvometraš iz Severne Karoline izmakao u finišu drugog i naročito trećem setu.






