Izvor: NoviMagazin.rs, 30.Avg.2016, 19:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivanovićeva eliminisana sa Ju Es opena

Srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je sa Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u prvom kolu poražena od Čehinje Denise Alertove u dva seta, 6:7 (4) i 1:6.

U njihovom prvom međusobnom duelu Alertova je do pobede došla posle sat i 20 minuta igre.

Alertova će se u drugom kolu Ju Es opena sastati sa boljom iz duela između Italijanke >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << Karin Knap i Šveđanke Johane Larson.

Ivanovićeva je dobro počela meč, odmah je u prvom gemu stigla do brejka. Stečenu prednost je čuvala do 10. gema prvog seta kada je došla u priliku da servira za vođstvo od 1:0, ali joj je Alertova, 89. teniserka na WTA listi, uspela da oduzme servis.

Srpska teniserka je odmah potom uzvratila novim brejkom i ponovo došla u priliku da servira za vođstvo u setovima, ali opet nije prelomila i povela s 1:0, pa je taj period okončan u taj-brejku koji je pripao Čehinji rezultatom 7:4.

U drugom setu Alertova je nastavila s agresivnom igrom iz finiša prvog seta, dok je Ivanovićeva počela da greši još više, pa je Čehinja lako stizala do brejkova.

Na kraju drugog seta Alertovoj je triput pošlo za rukom da oduzme servis Ivanovićevoj i tako dođe do plasmana u drugo kolo Ju Es opena, a ujedno i najboljeg rezultata na gren slem turnirima u karijeri.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.