IV: Nova titula Karoline Voznijaki

Izvor: B92, 20.Mar.2011, 22:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IV: Nova titula Karoline Voznijaki

Prva teniserka sveta Karolina Voznijaki pobednica je turnira u Indijan Velsu, pošto je u finalu savladala Marion Bartoli iz Francuske sa 6:1, 2:6, 6:3.

To je 14. titula u karijeri Voznijaki, koja je dodatno uvećala prednost u odnosu na Kim Klajsters na WTA listi.

Na putu do drugog trofeja ove sezone Dankinja je eliminisala Sloun Stivens, Mariju Hose Martines Sančes, Klejbanovu, Azarenka joj je predala meč, a u polufinalu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bila bolja od Šarapove.

Osim finala Vimbldona 2007. godine, Bartoli nije nikada igrala meč za titulu na nekom od velikih turnira. Zato se postavljalo pitanje kako će podneti pritisak, a u prvom setu Francuskinja je bila stegnuta i izgubila ga za manje od pola časa igre.

Dankinja je uspela da sprovede plan u delo – ’šetala’ je rivalku sa jedne na drugu stranu, ritern joj je bio odličan i vrlo lako je došla do vođstva u setovima.

Međutim, Bartoli se potom konsolidovala i u drugom setu je zaigrala na neuporedivno višem nivou. Bila je agresivnija, pogađala je linije, a poboljšao joj se i servis. Pod pritiskom suparnice, i Voznijaki je počela da greši (14 u drugom setu), pa je Francuskinja osvojila drugi set i izjednačila.

U prva dva gema odlučujućeg seta vodila se velika bitka, kvalitet tenisa dostigao je vrhunac, a u najvažnijim poenima koncentrisanija je bila Voznijaki, pa je povela sa 2:0.

Dankinja je zatim napravila još jedan brejk i povela sa 4:1, ali Bartoli je pokazala borbenost i uzela dva gema u nizu. Međutim, Voznijaki to nije poremetilo, odgovorila je istom merom i zasluženo stigla do trofeja iskoristivši drugu meč loptu – 6:1, 2:6, 6:3.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.