Izvor: B92, 02.Dec.2014, 10:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hjuit izvodi Tomića na pravi put
Australijski teniser Lejton Hjuit smatra da njegov zemljak Bernard Tomić i dalje može da se vrati na pravi put i da bude u vrhu svetskog tenisera.
Tomić je igrao četvrtfinale Vimbldona, bio je i 27. na svetu, ali povrede i nedisciplina do sada su ga sprečili da realizuje svoj potencijal.
“Mislim da će se on vratiti na pravi put u jednom trenutku. Berni je jedinstven >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << teniser i jedinstvena osoba“, kazao je Hjuit, koji je takođe imao nesporazum sa Tomićem u prošlosti.
Tomić je u jednom trenutku ispao iz prvih 120, ali se bratio i sada je 56. na ATP listi.
“Tomić će nastaviti da se penje sledeće sezone. Poslednje dve godine sam ga bolje upoznao i zapravo se lepo slažemo. Mislim da sam mu sada blizak, što je dobro. Mnogo treniramo zajedno, voleo bih da mu pomognem što više dok još i ja igram. Mislim da kada mu kukovi i celo telo uopšte ponovo budu maksimalno spremi, da će mnogima ponovo zadavati nevolje“, dodao je Hjuit.
Australijanac je tokom karijere osvojio dve titule – u Sidneju i Bogoti.













