Gulbis: Žene da rađaju, ne u sport

Izvor: B92, 31.Maj.2014, 20:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gulbis: Žene da rađaju, ne u sport

Letonski teniser Ernest Gulbis rekao je da bi žene trebalo da razmišljaju o porodici i da rađaju decu, a ne da se bave sportom.

Nije prvi put Gublisu da izaziva reakcije svojim izjavama, a je još jednom šokirao novinare u Parizu odgovarajući na bezazleno pitanje šta misli o teniskom umeću svojih mlađih sestara.

"Nadam se da neće nastaviti profesionalnu karijeru. Nadam se. To nije za ženu, to je teško. Žena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << treba da uživa u životu, treba da razmišlja o porodici, o deci", odgovorio je Gulbis.

Gulbisova sestra Laura ima 19 godina i već je najavila profesionalnu karijeru, u juniorskoj konkurenciji je trenutno 192. na listi ITF, a u karijeri ima 50% uspešnosti.

Plasirana je i na WTA listi, zauzima 1.220 mesto, dok njena 16-godišnja sestra Monika tek treba da počne sa aktivnim takmičenjem.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Gulbis: Žene treba da rađaju, ne da se bave sportom

Izvor: RTS, 31.Maj.2014

Ernest Gulbis, letonski teniser, verovatno je izazvao bes kod velikog broja žena izjavom da one ne bi trebalo da se bave sportom, već da rađaju decu...Letonski teniser Ernest Gulbis rekao je da bi žene trebalo da razmišljaju o porodici i da rađaju decu, a ne da se bave sportom...Nije prvi put Gublisu...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.