Fonjini, Monfis i Ćorić igraju u Umagu

Izvor: B92, 12.Jun.2017, 14:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fonjini, Monfis i Ćorić igraju u Umagu

Umag će i ove godine, od 14. do 23. jula, biti nezaobilazna destinacija za sve ljubitelje vrhunskog tenisa i atraktivnih egzibicija.

Turnir na kojem je ranije igrao i Novak Đoković predstavljen je i u Beogradu.

Gael Monfis prva je od tri zvezde ovogodišnjeg 28. Plava laguna Croatia open. Iza Francuza, koji trenutno drži 16. mesto na ATP listi, najbolja je sezona u karijeri koju je završio na sedmom mestu i uz prvi nastup na ATP finalu u Londonu uoči kojeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je zabeležio svoj najbolji plasman u karijeri, šesto mesto na listi. Bez obzira na brojke, koje su zadivljujuće, one nikada neće moći da dočaraju svu raskoš Gaelova tenisa. Najuzbudljiviji igrač na ATP Tour-u pokazao je i 2013. i 2015. u Umagu kakav je mamac za publiku, a sigurno će i ovog puta prirediti pravi spektakl.

Isti imidž neguje i branilac naslova. Fabio Fonjini je sa devet uzastopnih nastupa postao zaštitni znak umaškog turnira, a ove godine ponovno igra fantastičan tenis. Polufinale Masters 1000 turnira u Majamiju, sjajan otpor neveroatnom Nadalu u Madridu i dobar tenis koji je pružio na Roland Garosu garancija su da će i ove godine konkurisati za naslov.

Treći pretendent na titulu je adut domaćina. U pitanju je Borna Ćorić koji je mnogo puta do sada naglasio da mu je Umag najdraži turnir u kalendaru, a ove će godine biti posebno motivisan kako bi ponovio uspeh iz Marakeša gde je u aprilu osvojio svoj prvi ATP naslov. Pored uspeha u Maroku, Borna je u Madridu igrao četvrtfinale Masters 1000 turnira gde je uverljivo savladao prvog igrača sveta Endija Mareja.

Uz tri vodeće zvezde, publiku u Umagu zabavljaće i drugi sjajni igrači među kojima se ističu nekada šesti teniser sveta, Žil Simon, nepredvidivi Benoa Per, zatim, Filip Kolšrajber, Aljaž Bedene, Paolo Lorenci, Martin Kližan, Jirži Veseli i mnoga druga Umagu dobro poznata lica.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Fonjini, Monfis i Ćorić zvezde turnira u Umagu

Izvor: Mondo, 12.Jun.2017

Od 14. do 23. jula biće održan tradicionalni teniski turnir u Umagu. Goran Ivanišević kao zabavljač, pevaće i Željko Joksimović...Foto: YouTube/screenshot..Umag će i ove godine ponuditi dobar tenis, ali i koncerte i gastronomsko uživanje...Gael Monfis prva je od tri zvezde ovogodišnjeg umaškog...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.