Izvor: B92, 06.Maj.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dokićeva ponovo na WTA listi
Nekadašnja četvrta teniserka sveta Jelena Dokić vratila se na WTA listu posle godinu dana odsustvovanja, zauizevši 429. poziciju uz 44 osvojena poena. Australijska igračica koja je najblistaviju tenisku "stranicu" ispisala kao teniserka Srbije i Crne Gore uspešno je prebrodila kvalifikacije turnira u Firenci koji se igra za nagradni fond od 25.000 evra pobedivši 362. na listi, prvog nosioca Francuskinju Florens Haring sa 6:0, 6:1. Dokić će se u prvom kolu sastati sa 287. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na listi Italijankom Djordjom Gabom.
Dvadesetpetogodišnjoj Dokić, poslednje dve godine teniska karijera je vrtoglavom brzinom išla nizbrdo, tako da je posle 351. mesta na kraju 2006. godine završila kao 621. po završetku sezone 2006
Teniski "voz" igračice koja je u karijeri imala jedno polufinale Vimbldona i jedno četvrtfinale Rolan Garosa, "ispao" je iz "šina" na početku prošle godine kada je Dokić posle meteorske karijere sišla sa WTA liste.
Ipak, izgleda da se obnovlja znanje i energija teniserke koja je 2002. godine zauzimala četvrto mesto na svetu.
Sudeći po rečima predsednika Teniskog kluba Parztizan Dušana Grujića, skoro je sigurno da će Dokić karijeru nastaviti uz pomoć trenera iz Humske 1, kako bi se ponovo našla u društvu najboljih teniserki sveta.
"Povratak Dokić u vrh sasvim je realna mogućnost. Radi se o teniserki izuzetnih potencijala. Neophodno je samo da stekne kondiciju kojom će moći da naniže dužu seriju pobeda", rekao je Grujić.















