Delpo: 18 meseci tenisa sa strahom

Izvor: B92, 25.Mar.2015, 11:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Delpo: 18 meseci tenisa sa strahom

Argentinski teniser Huan Martin del Potro kaže da jedva čeka da izađe na teren u Majamiju, ali da se ne opterećuje previše.

Posle još jedne u nizu povrede ručnog zgloba, Delpo se na teren vraća u meču sa Vasekom Pospišilom.

“Koncentrisan sam jedino na izlazak na teren da odigram svoj prvi meč. Još se ne brinem toliko za rezultat koliko da napustim teren i da se fizički osećam dobro“, rekao je 26-godišnji Del Potro.

Argentinac se nakratko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vratio u Sidneju početkom godine, ali tada je morao na još jednu operaciju ručnog zgloba.

“Kada sam operisao desnu šaku, godinu i po dana sam igrao misleći na šaku, sa strahom i izvesnom nelagodom. Tako je bilo sve do jednog dana kada je taj osećaj potpuno nestao i kada sam mogao da igram potpuno slobodno sa mentalne tačke gledišta. Sada imam pomalo sličan osećaj sa levom šakom“.

Del Potro je trenutno 616. teniser na svetu, nekada je bio i četvrti na ATP listi, a osvojio je i US open 2009. godine.

“Mislim da mi daje energiju to što sam ponovo na turniru. Znam da mi predstoji dug povratak u vrh, sve je bilo mnogo lakše kada sam bio četvrti na svetu, čak su mi i ciljevi bili drugačiji. Ali to je život i to se stvari koje se događaju sportistima – drago mi je što sam se izborio sa time i što ponovo igram“.

Del Potro u Majamiju ima skor 13-6, a najbolji rezultat ostvario je 2009. godine, kada je pobedio Nadala i ispao u polufinalu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

DEL POTRO: Sanjam povratak na teren

Izvor: HotSport.rs, 25.Mar.2015

Argentinski teniser Huan Martin del Potro poručio je da sa nestrpljenjem isčekuje povratak na teren u Majamiju.. . Del Potro je ponovo imao problema sa povredama, a od svog prvog meča ne očekuje previše.. - Koncentrisan sam jedino na izlazak na teren da odigram svoj prvi meč. Još se ne brinem...

Nastavak na HotSport.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.