UŽIVO: Srpkinje na poluvremenu vode s 14:6

Izvor: NaDlanu.com, 20.Dec.2013, 19:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije igra protiv Poljske za plasman u finale Svetskog prvenstva.

Srbija u drugom minutu koristi prvi napad i dovodi našu selekciju u vođstvo. Naša selekcija potom nije iskoristila dva napada, a Poljakinje posle trećeg stižu do izjednačenja, 1:1. U petom minutu naša selekcija ima igrača više zbog isključenja Niedzviedz. Na golu Poljske briljira Gacka, koja brani udarce srpskih >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << reprezentativki. Na golu Srbije ističe se Katarina Tomašević, ali naše rukometašice prave veliki broj grešaka u napadu. Poljakinje dolaze do izjednačenja u 9. minutu, 2:2. "Orlice" u 12. minutu prvi put stižu do dva gola prednosti, 4:2. Samo minut kasnije bilo je 5:2. Srbija u 16. minutu drži prednost od tri gola (7:4). Trener Poljakinja traži tajm-aut, pošto Srbija u 17. minutu vodi s 8:4. Srbija gazi, Tomaševićeva odlična na golu. U 20. minutu je 9:4 za Srbiju. Tomaševića ima čak 11 odbrana. Sa dva gola Lekićeve, naša selekcija u 22. minutu vodi s 11:4. U 25. minutu bilo je 12:6 za naš tim. Katarina izlazi da se odmori, a Jovana Risović staje na gol. Srbija u 28. minutu stiže do najvećeg vođstva u prvom poluvremenu, 14:6. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme.Utakmica se igra od 18 časova u Kombank areni.Posle neverovatne pobede nad Norveškom (28:25) "orlice" imaju priliku da zabeleže novi podvig i odu korak više u odnosu na prošlu godinu, kada su zaustavljene u polufinalu prvenstva Evrope.Rukometni savez Srbije saopštio je da su sve karte za nivo 400 (galerija) u beogradskoj Areni, po ceni od 300 dinara, za polufinalne okršaje Svetskog prvenstva za žene rasprodate, i najavio "spektakl"."Rukometni savez Srbije apeluje na sve navijače i goste da dođu ranije na utakmicu kako bi se izbegle gužve na ulazu, kao i da poštuju numerisana mesta i navijaju fer i sportski", navodi se u saopštenju RSS.Na četvrtfinalnom meču u sredu između Srbije i Norveške, oboren je rekord po broju gledanosti na Svetskim prvenstvima za žene. Tada je bilo 16.028 gledalaca. Izvor: KurirFoto: Beta/Saša Đorđević