Svetsko prvenstvo završeno trijumfom štafete Trinidada i Tobaga

Izvor: RTS, 13.Avg.2017, 23:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atletičari Trinidada i Tobaga osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4x400 metara, u poslednjoj disciplini na Svetskom prvenstvu.
Trinidad i Tobago je trku završio za dva minuta i 58,12 sekundi i tako osvojio prvu medalju na takmičenju u Londonu.

Amerikanci su vodili do samog kraja, ali je na ciljnoj ravnini Lalonde Gordon prestigao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Freda Kerlija.
Srebrnu medalju osvojili su atletičari SAD, koji su bili 0,49 sekundi sporiji, dok je bronzana pripala Velikoj Britaniji.
Ubedljiv trijumf u ženskoj konkurenciji u toj disciplini ostvarile su atletičarke SAD.
Amerikanke su trku završile za tri minuta i 19,02 sekunde.
Velika Britanija je bila druga sa 5,98 sekundi sporijim rezultatom, dok je bronzana medalja pripala Poljskoj.
Atletičarke Jamajke nisu završile trku, pošto se povredila Aniša Meklohlin-Vilbi, koja je bila druga izmena.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo