Srbija postaje kajakaška velesila

Izvor: B92, 10.Avg.2014, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srbija postaje kajakaška velesila"

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je srpskim kajakašima osvajanje medalja na Svetskom prvenstvu u Moskvi.

Dvojac u sastavu Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojio je zlatnu medalju u disciplini 200 metara, a sestre Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebro na 500 metara.

Nikolina Moldovan je bila uspešna i u trci na 200 metara gde je bila treća, a juče su bronzane medalje osvojili i dvojac Marko Tomićević-Vladimir Torubarov >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Dalma Benedek-Ružičić u kajaku jednosedu.

"Osvajanjem pet medalja na Svetskom prvenstvu svi zajedno ste pokazali da Srbija postaje kajakaška velesila. Vaši uspesi su dokaz da se ulaganje u individualni sport, sistemski i dugoročan rad isplate, kao i da Srbija ima kapacitet i potencijal koji opravdavaju nadu za osvajanje olimpijske medalje u Riju 2016. godine. Želim vam da nastavite istim tempom i da i na takmičenjima koja predstoje budete na pobedničkim postoljima", navodi se u čestitki ministra Udovičića.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.