Lev na čelu Pancera do 2018. godine

Izvor: B92, 12.Jul.2016, 15:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lev na čelu 'Pancera' do 2018. godine

Selektor Nemačke Joahim Lev ostaće na toj funkciji i u narednom kvalifikacionom ciklusu za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Lev je posle poraza od Francuske (2:0) u polufinalu Evropskog prvenstva izjavio da je neizvestan njegov ostanak, ali je dobio poverenje ljudi koji vode Fudbalski savez Nemačke i šansu da brani svetsku titulu u Rusiji.

"Bio sam razočaran posle eliminiacije u polufinalu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iako smo pre turnira imali probleme sa povredama, a tamo i sa gustim rasporedom. Imamo potencijal, najmlađa smo selekcija u Evropi i pred nama je svetla budućnost", rekao je Lev, kome ugovor ističe 2018. godine.

Lev punu deceniju predvodi nemačku selekciju, a najveći uspeh doživeo je pre dve godine kada je osvojio titulu prvaka sveta na šampionatu u Brazilu.

Ranije je bio vicešampion Evrope na prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj (2008), kao i treći na svetu na turniru u Južnoj Africi (2010).

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.