Izvor: RTS, 17.Nov.2009, 17:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hidink optimista pred revanš sa Slovenijom
Selektor fudbalske reprezentacije Rusije Gus Hidink rekao je da je optimista pred revanš utakmicu baraža za Svetsko prvenstvo 2010. godine protiv Slovenije i poručio svojim igračima da mirno uđu u taj meč.
Revanš utakmica između Slovenije i Rusije igra se sutra od 20.45 na stadionu Ljudski vrt u Mariboru. U prvom meču u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Moskvi bilo je 2:1 za domaćine.
"Razočaran sam rezultatom, vodili smo sa 2:0 i u nekoliko navrata smo mogli da uvećamo vođstvo. Ne smemo da paničimo, ipak nismo izgubili prvu utakmicu", rekao je Hidink.
U prvoj utakmici Rusija je bila bolji rival, u 51. minutu Hidinkova ekipa je vodila sa 2:0 golovima Dinjara Biljaletdinova. Međutim, nadu Slovencima pred revanš u Ljubljani doneo je Nejc Pečnik, koji je u 88. minutu savladao golmana Igora Akinfejeva.
"Znam da nas čeka teška borba u Sloveniji, ali pokazali smo da možemo da pobedimo protivnika, bez obzira na to koliko su opasni", zaključio je on.















